Zámek Křtiny


Zámek Křtiny

Foto Zámek Křtiny
Zámek Křtiny - rezervovat ubytování nyní

Zámek Křtiny je komplex, který nabízí služby ubytovací, konferenční i cateringové. Zámek je ideální pro pořádání konferencí, seminářů, workshopů, školení, ale i pro svatby, rauty, večírky, kde nabízíme soukromí a provozní dobu podle požadavků zákazníka.

Zámek Křtiny je zejména účelové zařízení Mendelovy univerzity v Brně, zázemím pro studenty, pedagogy a další akademické pracovníky. Poskytuje svým hostům konferenční služby (kongresový, společenský sál, salonky), ubytovací služby (ubytovací kapacita 50 osob), stravovací služby (zámecká a hotelová restaurace, catering) a další služby dle přání zákazníků.

Pokoje v hotelu

Na zámku Křtiny jsou pro Vás připraveny moderně vybavené dvoulůžkové pokoje s kvalitním nábytkem, vlastní sprchou a WC, on line připojením na internet, výhledem na Chrám Panny Marie Křtinské nebo na okolní lesy a klidem pro relaxaci. Celková kapacita ubytování je maximálně 50 osob ve 23 dvoulůžkových pokojích s možností 4 přistýlek. Příjezd je možný denně od 14:00 do 20:00. Odjezd do 10:00.

Nástup na ubytování a ukončení pobytu

Nástup na ubytování u nás v hotelu probíhá od 14:00:00 hodin a předat pokoj můžete v den odjezdu do 10:00:00 hod.

Zámek Křtiny stravování

Zámecká restaurace v nabízí soukromí při různých typech akcí pro uzavřenou společnost. Restaurace je nekuřácká a je otevřena denně od 8 do 22 hodin. Otevírací doba od 8 do 10 hodin slouží pro podávání snídaní jak pro ubytované hosty, tak případně pro další návštěvníky.

Skládá se ze tří na sebe navazujících prostor, z nichž jedna je terasa – zimní zahrada.

Celková kapacita všech tří místností je 88 míst.

V zámecké restauraci si můžete vybrat jídla z jídelního lístku, denního menu a speciálních víkendových nabídek.

I zde si můžete vychutnat unikátní univerzitní vína ze Školního zemědělského podniku Žabčice, od základních odrůdových přes vína přívlastková až po slámová.

Specialitou této restaurace je příprava čerstvé zvěřiny z okolních lesů.

Točíme 12°LOBKOWICZ (na každý zámek patří kníže) a 11°KLÁŠTER (držitel zlatého poháru PIVEX 2012)

Můžete si také pochutnat na výborné kávě HAUSBRANDT Academia (100% arabica) v několika variacích.

I pejsci jsou u nás vítáni, když se umí slušně chovat.

Popis okolí hotelu, Křtiny a Moravský kras a Brněnsko

Přírodní památky

Lesnický Slavín

Památník lesníků zvaný Lesnický Slavín se nachází v prostoru lesů Mendelovy univerzity v Brně, spravovaných Školním lesním podnikem Křtiny. Jedná se o soubor pomníků, pamětních desek a studánek věnovaných nejen významným lesníkům a profesorům univerzity, kteří se zasloužili o lesy v okolí Brna a jejich údržbu, ale i umělcům, kteří se lesy a přírodou inspirovali pro své dílo. Nejvíce pomníků se nachází v okolí Adamova a Křtin, a to nejen na trase turistických cest, ale i hluboko v lesích mimo tyto trasy. Pomníky a památníky vznikly většinou na popud profesorů Mendelovy univerzity za účelem uctění práce té které lesnické nebo umělecké osobnosti. Vzhledem k množství památníků je takřka nemožné je vyjmenovat všechny, mezi nejnavštěvovanější ale patří Máchův památník na staré hradské cestě, památník Stromy u arboreta Řícmanice nebo památník lesníků umučených za druhé světové války. Mapa Lesnického Slavína je k dispozici na recepci hotelu.

Radostná cesta

V devadesátých letech byla péčí křtinské fary zřízena krátká vycházková trasa romantickou zalesněnou strání v úbočí křtinské Hory, s několika zastaveními a zajímavými výhledy na kostel a centrum obce. Trasa je dlouhá asi dva kilometry, s převýšením padesát metrů.

Barončino klekátko

Dřevěné klekátko, postavené prý na počátku dvacátého století poslední šlechtickou majitelkou Křtin, baronkou Adelínou Offermannovou na místě smrti jejího manžela. Klekátko je dostupné po upravené lesní pěšině asi půldruhého kilometru severovýchodně od centra a nabízí příležitost k spočinutí v tichém zákoutí hlubokého lesa.

Klostermannova studánka

Studánka vzdálená asi tři kilometry od centra severozápadním směrem, vybudovaná ve dvacátých letech minulého století na památku šumavského spisovatele Karla Klostermanna. Nabízí pěknou, nenáročnou procházku lesem, cestou potkáte na okraji habrovských luk výběh s koňmi a kozami. Vycházku lze spojit s návštěvou křtinského Arboreta.

Řekne se Křtiny, Moravský kras a Brněnsko, ale kde Zámek Křtiny hledat

Právě proto je zde i adresa ubytování: Zámek Křtiny Křtiny 1 Křtiny. Zaujala Vás naše nabídka ubytování, jsou pro Vás přijatelné i ceny našich služeb, neváhejte a pobyt rezervujte nyní.
Dopravní dostupnost hotelu

autem z Brna, Blanska či Vyškova

autobusem z Brna, Blanska

vlakem do Adamova, dále autobusem


Fotogalerie ubytování Zámek Křtiny

Zámek Křtiny recenze na ubytování Křtiny

Reference, komentáře k ubytování

Nabízí Zámek Křtiny kvalitní ubytování a služby spojené s ubytováním byly podle Vašich představ? A co ceny ubytování, odpovídaly recenzovaným cenám ubytování?
Podělte se o své dojmy z ubytování a poskytovaných služeb v tomto hotelu. Pomůžete tak třeba váhajícím návštěvníkům při rozhodnutí rezervovat Zámek Křtiny na dovolonou nebo wellness víkend.
Máte-li opačný názor než jsou zveřejněné reference ubytování na Zámek Křtiny můžete okamžitě reagovat.
Při hodnocení hotelu uveďte prosím termín pobytu. Termín pobytu bude prověřen zda rezervace ubytování byla odeslaná na Zámek Křtiny z hotely.awellness.cz, byla hotelem potvrzena resp. pobyt byl na hotelu odubytován.ev.č.3032 nahoru

Chcete mít na svém webu také zmínku na Zámek Křtiny a šířit dál oblíbené ubytování, kterým jistě Zámek Křtiny je? Zkopírujte si celý následující kód:

Po vložení kódu se zobrazí:

Zámek Křtiny je v katalogu hotely.awellness.cz

Reference na ubytování

  • Personál hotelu je úžasný a to od recepce přes obsluhu až ke kuchařům. Cestujeme poměrně… Napsal Arnošt Svárovský
    Wellness hotel Renospond

Aktualizované wellness hotely

Wellness hotely hledá

Právě připojeno - 112 hostů 

Přihlášení

Aktualizovat údaje v prezentaci hotelu.
Nejprve se přihlaste.
Nemáte-li údaje k přihlášení, napište si o ně, obratem Vám je pošleme.